Zespół Tańca Ludowego z Brzózy Królewskiej na przeglądzie "Pasikonik 2012" PDF Drukuj Email

Zespół Tańca Ludowego z Brzózy Królewskiej na przeglądzie "Pasikonik 2012"Działający w Domu Kultury w Brzózie Królewskiej, pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska Zespół Tańca Ludowego, którego choreografem oraz kierownikiem artystycznym jest pani Jolanta Ciryt 29 listopada br. uczestniczył XI Przeglądzie Zespołów Tanecznych „PASIKONIK 2012" w Mielcu.

 

 

Celem przeglądu jest konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych grup tanecznych, popularyzacja zespołowych form tanecznych i ich walorów artystycznych oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi zespołami tanecznymi. Dla naszej utalentowanej młodzieży była to pierwsza tak poważna konfrontacja, na tak szerokim szczeblu.

 

W festiwalu uczestniczyło kilkadziesiąt zespołów tanecznych z terenu Polski południowej. Warto zaznaczyć, że byliśmy jedynym zespołem, który reprezentował powiat leżajski. Młodzież nasza nie zawiodła. Dostarczyła wszystkim uczestnikom festiwalu wielu wspaniałych, niezapomnianych przeżyć artystycznych. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój „naszego zespołu" na rzecz popularyzacji folkloru lokalnego.

 

Zapraszamy do galerii: Zespół Tańca Ludowego z Brzózy Królewskiej na przeglądzie "Pasikonik 2012".