ORKIESTRY, TUSZ! PDF Drukuj Email

Już po raz trzeci Brzóza Królewska rozbrzmiewać będzie marszowym rytmem. Stanie się to za sprawą wysokiej klasy zespołów, które zgłosiły chęć udziału w tegorocznej Gali Orkiestr Dętych. Tym razem uroczystość zaplanowana jest na 14 lipca 2013r.

 

Staramy się, aby ranga imprezy nieustannie wzrastała. Nie jest to łatwe, gdyż poprzeczka już na starcie - w 2011 r. została postawiona wysoko. To nas mobilizuje do działania i mamy nadzieję, że efekty mówią same za siebie. Cieszymy się, że Gala wzbudza tak duże zainteresowanie zarówno wśród zespołów, jak i publiczności, która nigdy nie zawodzi. Tegoroczny przegląd będzie miał już wymiar międzynarodowy. Wezmą w nim udział  zespoły reprezentujące takie miejscowości jak: Brzóza Królewska, Tryńcza, Kuryłówka, Grodzisko Dolne, Żołynia, Węgierka, Kolbuszowa,  Levocza (Słowacja) i Nowojaworowsk (Ukraina). Potencjał artystyczny tych orkiestr nie pozostawia wątpliwości, że Gala nie zawiedzie nawet wytrawnych koneserów muzycznych.

W czasie festiwalu wybierana jest najlepsza grupa, ale tak naprawdę przecież nie tylko o laury chodzi w tym przedsięwzięciu. Liczy się zabawa w doborowym towarzystwie, nowe doświadczenia,  a przede wszystkim radość ze wspólnego obcowania z muzyką wysokiej klasy.

Przegląd utrzymany w atmosferze rodzinnego biesiadowania czyni tę imprezę niezwykle atrakcyjną.

Jak pokazały doświadczenia lat ubiegłych - pogoda nie ma większego znaczenia – może być upał, padać deszcz,  publiczności to nie zraża. Uczestnicy poprzednich przeglądów podkreślają, że to wspaniała rekreacja dla wszystkich, a klimat brzózańskiego parku nadaje uroczystości wyjątkowego charakteru. Lipcowa niedziela zapowiada się więc nadzwyczaj atrakcyjnie.

Popisy grup tanecznych, występy zespołów ludowych, pokazy sprawności strażackich, konkursy i zabawy dla dzieci i liczne atrakcje dla całej rodziny to oferta tegorocznej Gali i gwarancja znakomitej rozrywki.

Organizatorzy imprezy - członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska oraz współorganizatorzy: GOK w Giedlarowej, KGW z Brzózy Królewskiej, OSP z Brzózy Królewskiej, Klub Sportowy "Azalia" Brzóza Królewska, Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej serdecznie zapraszają wszystkich miłośników muzyki i dobrej zabawy.