Gala Orkiestr Dętych w Brzózie Królewskiej PDF Drukuj Email

Gala Orkiestr Dętych 2013Malowniczy krajobraz, życzliwi ludzie, sympatyczna atmosfera, moc atrakcji dla młodszych i starszych, a do tego, a może przede wszystkim, donośna, rytmiczna i dynamiczna muzyka orkiestr dętych - tak zapowiada się wakacyjna niedziela - 14 lipca w Brzózie Królewskiej.

 


Zachęceni sukcesem lat ubiegłych, po raz kolejny chcielibyśmy zintegrować społeczność lokalną przy dźwiękach muzyki, która jak wiadomo, łączy pokolenia i łagodzi obyczaje – podkreśla Mariusz Nycz -prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska - inicjatora przedsięwzięcia. Organizatorzy trzeciej już edycji Gali Orkiestr Dętych robią wszystko, żeby program imprezy z roku na rok był bogatszy i ciekawszy.


Tegoroczny przegląd będzie miał już wymiar międzynarodowy. Wezmą w nim udział wysokiej klasy zespoły reprezentujące takie miejscowości jak: Brzóza Królewska, Tryńcza, Kuryłówka, Grodzisko Dolne, Żołynia, Węgierka, Kolbuszowa, Levocza (Słowacja) i Nowojaworowsk (Ukraina). Potencjał artystyczny tych orkiestr nie pozostawia wątpliwości, że Gala nie zawiedzie nawet wytrawnych koneserów muzycznych.


Jak pokazały doświadczenia poprzednich lat - pogoda nie ma większego znaczenia – może być upał, padać deszcz, publiczności to nie zraża. Uczestnicy przeglądów podkreślają, że to wspaniała rekreacja dla wszystkich, a klimat brzózańskiego parku nadaje uroczystości wyjątkowego charakteru.


Przegląd utrzymany w atmosferze rodzinnego biesiadowania, co czyni tę imprezę niezwykle atrakcyjną. Popisy grup tanecznych, występy zespołów ludowych, pokazy sprawności strażackich oraz gry i zabawy dla najmłodszych to oferta tegorocznej Gali i gwarancja znakomitej rozrywki.


Nie zabraknie także emocji dla fanów zmagań konkursowych. Tablet czy sprzęt nawigacyjny GPS to tylko niektóre z licznych nagród, które można będzie zdobyć w różnego rodzaju rywalizacjach. Jeszcze przed głównym wydarzeniem zorganizowany zostanie konkurs, który realizowany będzie za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook.


Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.stowarzyszenie.brzozakrolewska.pl, gdzie na bieżąco ukazywać się będą informacje na temat tegorocznej uroczystości.


Współorganizatorem Gali Orkiestr Dętych 2013 jest Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej, a także prężnie działające organizacje z Brzózy Królewskiej, takie jak Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i Klub Sportowy "Azalia" oraz Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej.


Zapraszamy wszystkich do parku wiejskiego na wielkie święto muzyki i dobrej zabawy.

 

Gala Orkiestr Detych 2013 - Plakat